Методична робота
Методична робота – це цілісна система взаємозв’язаних дій і заходів, яка ґрунтується на досягненнях науки, передового досвіду й конкретному аналізі роботи вчителів.
У нашій гімназії вона спрямована на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя; збагачення розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу школи, досягнення оптимальних результатів освіти; виховання і розвиток особистості.
Основними складовими роботи школи є такі напрями і аспекти як: методична робота, система навчання, система виховання.
Мета науково - методичгої роботи
Навчання і розвиток педагогічних кадрів; вивчення, узагальнення та впровадження передового досвіду; створення власних методичних розробок для урізноманітнення та покращення навчально – виховного процесу.
Завдання
· Опанування методологічними й теоретичними основами викладання в гімназії, сучасними досягненнями психолого – педагогічної науки;
· вивчення та використання на практиці передового педагогічного досвіду вчителів;
· розвиток ініціативи і творчості, новаторських пошуків педагогів;
· активізація творчих здібностей вчителів;
· створення необхідних умов для підвищення ідейно – теоретичного рівня та кваліфікації педагогічних працівників;
· сприяння вивільненню часу вчителя для творчості: «Вільний час учителя – це корінь, який живить джерела педагогічної творчості» (В. Сухомлинський)
· сприяння творчому використанню в практиці навчально – виховної роботи найцінніших теоретично – практичних здобутків вчителів новаторів;
· забезпечення умов для безперервності освіти шляхом впровадження дистанційного навчання;
· вдосконалення системи стимулювання творчо працюючих учителів.
Форми організації методичної роботи:
Провідною формою організації науково – методичної роботи є методичні об’єднання вчителів, робота яких сприяє створенню умов для удосконалення педагогічної майстерності вчителя.
Методичні об’єднання перебувають ніби у фокусі, в якому збігаються «промені» всіх інших форм підвищення кваліфікації: самоосвіта, наставництво, семінари, конференції.
Напрямки роботи МО
· організація безперервного підвищення науково-теоретичної та методико-технологічної компетентності фахівців;
· розробка внутрішніх освітніх стандартів;
· проведення внутрішньої атестації співробітників;
· відбір підручників та методичної літератури;
· організація позакласної роботи з предмета, в тому числі олімпіад, конкурсів, предметних тижнів, свят тощо.
Функції МО
-
Робота МО організовується на основі плану роботи гімназії, рекомендацій райметодкабінетів, методичної теми, прийнятої до розробки педагогічним колективом, з урахуванням індивідуальних планів професійної самоосвіти вчителів;
-
МО вчителів здійснює свою діяльність в різних формах, зокрема на засіданнях, де аналізується або приймається до уваги рішення задач;
-
МО вчителів може організувати семінарські заняття, цикл відкритих уроків із заданої і визначеної тематики;
-
Одним з функціональних обов’язків МО є розробка системи позакласної роботи з предмету, визначення її напрямку, ідеї.
-
Саме завдяки розподілу функцій внутрішкільного контролю між адміністрацією та МО склалася система творчої діяльності педагога. Результатом такої діяльності стали цікаві надбання з питань упровадження та використання комп’ютерної підтримки уроків різних напрямків, реалізації завдань особистісно-зорієнтованого навчання.
-
В школі створена атмосфера доброзичливості, без напруження, підвищується розумова та творча активність, здатність до пошуку. Вчителі й учні активні співучасники творчого процесу.
НАВЧАЛЬНО- МЕТОДИЧНА РОБОТА
Надаємо посилання на деякі дистанційні курси:
http://www.testmath.com.ua/ – вивчаємо математику;
http://disted.edu.vn.ua/ – on-line система дистанційної підтримки навчання;
http://www.urok-online.com.ua/ – міжнародна школа дистанційної освіти.

В журналах

НУШ
Всеосвіта
Практичні поради
Проблемні теми на 2020-2021 н.р.
Засідання педагогічної ради
Положення про обласну виставку перспективного педагогічного досвіду "Сучасна освіта Житомирщини-2021"
СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ: ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ
У 2021 році в сертифікації зможуть взяти участь до 2 тисяч учителів початкових класів. Щоб охопити всі регіони України, МОН своїм Наказом № 1522 від 04.12.2020 визначило максимальний обсяг заяв, які можуть бути подані від кожної з областей на пропорційних засадах (залежно від наявної кількості вчителів початкової школи).
З 18 до 31 січня 2021 року включно триватиме реєстрація для проходження сертифікації й проводитиметься у два етапи:
-
основний етап (18‒27 січня) — у межах граничної кількості для кожного регіону;
-
додатковий етап (28‒31 січня) — у межах граничної кількості вчителів початкових класів, які можуть реєструватися для проходження сертифікації у 2021 році.
Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2021 році достроково буде припинено в разі, якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:
-
незалежного тестування учасників сертифікації;
-
самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
-
вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації.
Положення про сертифікацію педпрацівників
Наказ МОН "Про деякі питання сертифікації у 2021 році"

Вчителі-учасники сертифікації отримали результати ЗНО
Учасники сертифікації педпрацівників 2021 року можуть ознайомитися з результатами незалежного тестування вчителів початкової школи.
Їхні результати розміщено в кабінетах учасників сертифікації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Педагоги, які брали участь у незалежному тестуванні фахових знань та умінь учителів початкової школи, можуть завантажити картки результатів та сканкопії своїх бланків відповідей.
Тестування вважається пройденим і учасника допускають до участі в наступному етапі сертифікації, якщо він набрав не менше 60% від максимальної кількості тестових балів. Максимальна кількість балів, яку можна було набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, – 100.
Інформація про допущення чи недопущення педагога до участі в наступному етапі сертифікації так само розміщена в кабінеті учасника.
У разі сумнівів щодо правильності встановлення результату учасники можуть подати апеляційну заяву до апеляційної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти впродовж трьох календарних днів після оприлюднення результатів (до 17 березня включно). Форма заяви розміщена на сайті Українського центру.
Заяву треба надіслати поштою на адресу: вул. Володимира Винниченка, 5, м. Київ, 04053 (з поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО») або електронною поштою у відсканованому вигляді на адресу: zno_info@testportal.gov.ua (з поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО»).
Розгляд таких заяв відбуватиметься впродовж десяти календарних днів із дня отримання.
Нормативно-правова база з питань атестації педагогічних працівників
Ст. 50, 51 Закону України "Про освіту"
Ст. 27 Закону України "Про загальну середню освіту"
Типове положення про атестацію педагогічних працівників
Витяг з Закону України «Про освіту»
Стаття 50. Атестація педагогічних працівників
1. Атестація педагогічних працівників - це система заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників.
2. Атестація педагогічних працівників може бути черговою або позачерговою. Педагогічний працівник проходить чергову атестацію не менше одного разу на п’ять років, крім випадків, передбачених законодавством.
3. За результатами атестації визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Перелік категорій і педагогічних звань педагогічних працівників визначається Кабінетом Міністрів України.
4. Рішення атестаційної комісії може бути підставою для звільнення педагогічного працівника з роботи у порядку, встановленому законодавством.
5. Положення про атестацію педагогічних працівників затверджує центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.
6. Положення про атестацію педагогічних працівників, які забезпечують здобуття фахових компетентностей спеціалізованої освіти, затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідній сфері.
Стаття 51. Сертифікація педагогічних працівників
1. Сертифікація педагогічних працівників - це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.
2. Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.
3. Формування та забезпечення функціонування системи сертифікації педагогічних працівників здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки.
Процедуру сертифікації педагогічних працівників здійснюють спеціально уповноважені державою установи, положення про які затверджує Кабінет Міністрів України.
4. За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.
5. Педагогічні працівники, які отримують доплату за успішне проходження сертифікації, впроваджують і поширюють методики компетентнісного навчання та нові освітні технології.
Педагогічні працівники, які мають сертифікат, можуть залучатися до проведення інституційного аудиту в інших закладах освіти, розроблення та акредитації освітніх програм, а також до інших процедур і заходів, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.
6. Положення про сертифікацію педагогічних працівників розробляються центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади освіти, та затверджуються Кабінетом Міністрів України.